Artykuły

Okulary przedsiębiorcy w kosztach uzyskania przychodów

 

Stanowisko fiskusa od lat jest nieprzejednane. Okulary korekcyjne przedsiębiorcy nie mogą być kosztem uzyskania przychodu firmy. Nie ważne, jak bardzo są niezbędne do prowadzenia działalności. Od zawsze traktowane są przez skarbówkę jako wydatki prywatne.

 

Zaliczka otrzymana przez vatowca

Pamiętaj, że od zaliczki (przedpłaty, zadatku) trzeba zapłacić VAT.

Jeśli klient wpłaci Ci pieniądze na poczet usługi lub towaru, które dostarczysz mu w następnych miesiącach, to Twoim obowiązkiem jest wystawienie faktury zaliczkowej i rozliczenie podatku VAT od zaliczki.

 

Kto zyska na Polskim Ładzie?

„Polski Ład” zabierze nam prawo do odliczenia składki zdrowotnej. Tylko ta jedna zmiana spowoduje, że ostatecznie każdy zapłaci wyższe podatki.

Dlaczego więc tak mało mówi się na ten temat?

Sen przedsiębiorcy

Przeczytaj, jeśli źle sypiasz.

 

Trzy proste kroki do sukcesu firmy.

Lato, więc i temat trochę szerszy. Nie będzie o podatkach, ale o pracy przedsiębiorców. Jak pracować, żeby odnieść sukces. 

 

Zmiana JDG w spółkę z o.o.

Nowy Ład” wprowadził spore zamieszanie wśród firm. Już chyba nikt nie wierzy w zapewnienia rządu, że kolejne zmiany poprawią sytuację przedsiębiorców. Może być tylko trudniej. Pytanie, o ile trudniej.

Największy niepokój wzbudziła zapowiedź naliczania składki zdrowotnej od dochodu i to bez prawa odliczania jej od podatku.