Artykuły

Mechanizm podzielonej płatności – druga fala!

Pamiętasz? Jest listopad 2019r. Zaczyna obowiązywać mechanizm podzielonej płatności. Jednym z obowiązków jest umieszczanie zapisu „mechanizm podzielonej płatności” na fakturach objętych nowymi przepisami. Drugim – opłacanie takich faktur zgodnie z tym mechanizmem. A przepisy są niezrozumiałe nawet dla prawników.

Kody dotyczące rodzaju transakcji w nowym JPK_V

Czy wiesz, jak wygląda rosyjska „matrioszka”? To drewniana okrągła lalka. Można ją otworzyć, jak pudełko. A środku jest druga – taka sama, tylko mniejsza. W tej drugiej – trzecia i tak dalej.

Ważne zmiany dla czynnych podatników VAT- nowy JPK_V7 od października 2020!

Od października będziemy wysyłać tylko jedną deklarację JPK V7. W niej zapisywać będziemy wszystkie dane dotąd umieszczane w deklaracji VAT i w pliku JPK_VAT. Wszystkie dotychczasowe… i dużo więcej.

Podpis elektroniczny - Twój klucz do urzędów.

Jeszcze nie tak dawno wszystkie sprawy urzędowe załatwialiśmy wypełniając stosowne druki i składając je osobiście (ewentualnie wysyłając listem poleconym). Zajmowało to sporo czasu i nadwyrężało nerwy. 

Dwa mity podatkowe

Nie wiem, skąd się wzięły.

Mijają lata, a te dwie "prawdy" ciągle mają się dobrze.

Mijają lata, a kolejni przedsiębiorcy nadal ponoszą dotkliwe konsekwencje wiary w te bzdury.

Oto one: dwa największe "bulshity" świata podatków.

Dodatkowy dokument wręczany zwalnianemu pracownikowi od 2019r.

Przypominam, że od 01.01.2019 zmieniły się terminy przechowywania dokumentacji pracowniczej. Jak się do tego przygotować?